Jak złożyć komputer do gier ?

Większość z Was da sobie radę z lewym tyłem i nie potrzebuje instrukcji. Są jednak ludzie, którzy chcą samodzielnie złożyć komputer do gier, ale brakuje im wystarczającego doświadczenia, aby to zrobić. A ten artykuł jest właśnie dla nich.

 

 

  

OBUDOWA

My w compraider.pl z pewnością zaczęlibyśmy od OBUDOWY. Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość modeli o różnych wzorach i rozmiarach i to właśnie rozmiar będzie nas w pewnym sensie interesował. Od tego zależy instalacja innych komponentów i ogólna wydajność komputera do gier.

 

BIG TOWER | TOWER MIDI | MINI TOWER | MINI-ITX. Ostatnio modny staje się także tzw. OPEN CASE, gdzie obudowa PC obudowa zminimalizowana do jedynie konstrukcji przenoszącej sprzęt w otwartej przestrzeni.

 

 

Prawdopodobnie zrozumiałeś, że jest to sortowanie od największego do najmniejszego. Do wyjątkowo wydajnych komputerów do gier polecamy BIG TOWER. Wydajny sprzęt ma dużo miejsca, zarządzanie kablami jest przystosowane do podłączenia wielu wentylatorów, dzięki czemu przepływ powietrza jest na maksymalnym poziomie.

MIDI TOWER to taki złoty środek. Można tam zmieścić potężny sprzęt i nie zajmuje on tak dużo miejsca jak BIG TOWER. Jest to najczęściej używana opcja w historii.

MINI TOWER i MINI ITX są raczej dla hobbystów, którzy chcą wygrać konstrukcją komputera do gier i złożyć maszynę o zgrabnym wyglądzie, która nie zajmuje dużo miejsca. Musisz być bardziej ostrożny przy wyborze sprzętu do zestawu PC do gier MINI, ponieważ nie każdy się tam zmieści.

   

   

     

PŁYTA GŁÓWNA 

Nazwa sugeruje i mówi sama za siebie. Wybierając płytę główną, decydujesz o tym, jak mocny będzie Twój komputer do gier. Ty wybierasz gniazdo, czyli predyspozycje, które procesory możesz zakotwiczyć w swoim komputerze do gier. To samo dotyczy karty graficznej i innych komponentów.

PROCESOR 

Główna jednostka sterująca zespołu komputera PC. Masz wybór między Intelem a AMD, odwiecznymi rywalami. Zdecydowałeś, które modele możesz wybrać przy wyborze płyty głównej, zobacz akapit powyżej.

CHŁODZENIE PROCESORA 

Tutaj możesz wybierać pomiędzy klasycznym chłodzeniem powietrzem a nowo rozwijającym się chłodzeniem wodnym, tak zwaną chłodnicą wodną. Niezwykle wydajne procesory dosłownie wymagają chłodzenia wodą. Ich zaletą jest mniejszy hałas, zajmują mniej miejsca i razem z RGB dają znacznie większe widowisko. Musisz zwrócić uwagę na wsparcie swojego procesora. Gniazdo znowu decyduje. Producent zawsze tak twierdzi.

KARTA GRAFICZNA 

Producenci NVIDIA i AMD. Wybierasz zgodnie ze slotem i interfejsem, na który pozwala płyta główna, a także rozsądnie z wydajnością procesora, który wybrałeś o krok wyżej. Chodzi o wykorzystanie maksymalnego potencjału obu komponentów, gdyż współpracują one ze sobą w grach i programach. 

  

     

ZASILACZ DO PC

Po wybraniu procesora i karty graficznej powinieneś poszukać zasobu. Dzięki dostępnym wszędzie informacjom możesz łatwo sprawdzić maksymalne zużycie procesora i karty graficznej i odpowiednio wybrać. Zużycie to jest oznaczane skrótem TDP. Zalecamy mocniejszy zasilacz komputera, aby uniknąć przegrzania i dławienia wydajności. Ponadto taki zasób będzie Ci służył w przyszłości, jeśli będziesz chciał zaktualizować swój sprzęt.

PAMIĘĆ OPERACYJNA 

Wiele typów i marek. Będziesz zainteresowany głównie tym, co obsługuje Twoja płyta główna i procesor. Zalecamy ze zintegrowanym chłodzeniem.

DYSK

Klasyczny dysk twardy HDD powoli odchodzi w przeszłość. Patrząc ponownie na specyfikacje płyty głównej, jakie prędkości i typy dysków SSD są obsługiwane.

  

  

Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogliśmy. Z resztą musisz sam sobie poradzić. Jeśli jesteś czymś zainteresowany, nie wahaj się napisać na adres info@compraider.pl lub zbuduj swój komputer do gier z naszą pomocą.